Не те, щоб то були страшні помилки,я б сказала навіть звичайні, побутові. Здається, ці речі очевидні, особливо коли перечитую написане. Але до появи дитини я думала як народити мацьопика і не померти при цьому. Народила, слава богу. І тут полізли зовсім повсякденні мамські мудрості. Ділюсь своїм, житєйським.

Перший урок —  ніколи не можна прати з дитячим одягом щось своє. Навіть якщо це один малесенький весняний шарф. Бо він обов’язково пустить колір (навіть якщо на бірці пише, що це натуральна тканина і вона ніколи колір не пустить!) І як завжди, в той один нещасний раз, ви будете прати найгарніші і наймиліші речі дитинки. В моєму випадку усі рожево-персикові спіднички, бодіки і повзунки стали кольору неба. Ну і звичайно, серед тих лашок були і ті, які нам люб’язно позичили мами старших діток. Короче, щастю моєму не було меж. Запамятайте — мухи отдельно, котлєти отдельно. Хоча б на початку)

Одна дуже важлива і економна порада — не зрізайте етикетки з купленого чи подарованого одягу до того моменту, поки не приміряєте його на свою дитину. Бо навіть куплена вами зимова шапка влітку — не факт, що налізе на ваше маля в грудні. А що говорити за родичів і друзів, які про вашу дитинку знають одне — воно маленьке, але наскільки? Мало кому щось говорить  56 чи 68 розмір, якщо у них самих недавно не було діток.  Добре, якщо їм попадеться грамотний продавець і вгадає з місяцем, але багато фірм маломірять, інші великомірять. Тому, новий, ні разу не одягнений одяг з бірками! можна передарувати або продати на  інтернет-барахолках. Сорі, але така правда життя. Речі нині дорогі, і шкода, щоб вони так просто пропадали. Мене це осяйнуло в півроку донечки. А до того, щоб не збрехати — 1/4 речей так і залишились з магазинним запахом: ні разу не одягеними, але з безжально відрізаними етикетками вже схованими у дивані.

Не знаю, чи то моя така неперебірлива, але її мало цікавлять магазинні іграшки.От коробка з іграшки — то та, а от сама іграшка- не дуже. Ні чіковська, ні кідділенди навіть близько не викликають такого захоплення, як мильні бульбашки за 5 грн. А надувна кулька… О , то можна забавити дитину на півгодини! Шнурочки, фантики, папірці — то ще цілих 20 хвилин! Не те, щоб я агітувала не купувати забавок, але на початку їм багато не треба. І відкидайте думку, що ви чогось дитині недокупили і тому ви погана мама. Просто підручні засоби їм справді цікавіші в перших півроку життя. Тим більше, що з часом це зміниться і ті малявки захочуть ляльку/машинку за 700грн. Але поки їх повністю задовільняє м’ячик за десятку, не відмовляйте їм у цьому. І не тратьте лишні гроші.

Наступне. Малюку до півроку взуття не потрібно. Взагалі. Ніяке. Так, воно гарне. 100% з вами згідна — наймиліше. Але яке б гарнюще воно не було — воно не тримається тих ніжок довше однієї хвилини. Злітає постійно, по черзі і одночасно. Наші  перші черевички, уггі, тапочки з милим жуком, перші адіки — то все лишнє і не практичне. Єдине, де я  їх використала — на фотосесії. І то, черевики положила збоку, концепція фото ніби така… ( в’язаних чопчиків то не стосується)

до пункту "взуття" :)

Ну і тема дитячих книжок. Якщо у вас  краща память, аніж у мене і ви принаймі памятаєте ще чиєсь ім’я, окрім головного героя після року прочитання — пропускайте ту пораду. Але якщо  вашої голови мудра інформація довго не тримається, то не мучте себе і не робіть роботу двічі.

Розповідаю. Вагітною я прочитала силу-силенну книжок. Мій пацьорик ше в животі толком  не рухався, а я вже знала (теоретично) як пережити кризу 3 років, коли краще віддавати дитину на англійську і як піти у садочок без травм. І хоч ця інформація  і корисна,  та зовсім не актуальна, і щонайменше два роки мені не пригодиться. У  перші місяці тобі точно не до садочка… Вагітною краще (практичніше ) читати те, що пригодиться у перші місяці дитятка: як правильно до грудей прикладати (не статтю одну якусь, а є купа мудрих книжок, хоча б видавництва «Свідчадо»), чи про методи висаджування діток.  Для мене навіть інформація про перший прикорм в період вагітності була «задалекою», бо коли прийшов  час дорослої їжі… довелось  все заново перечитувати. Тому, коли вже берете до рук спецкнижку і хочете використати інформацію сповна, читайте те, що актуальне вам  у  найближчі півроку, не залітайте дуже наперед.

Попри ці дрібнички, ми вже щасливо дожили до 8 місяців. І вже назбиралось кілька житейських порад за друге півріччя :)

Радо поділюсь, як назбираю парну кількість .

comments powered by HyperComments