Мами сильні?

Так – мами сильні.

У мам немає іншого виходу. Вони ж МАМИ…

Мами слабкі?

Так – мами слабкі. Вразливі. Емоційні.

У мам нема іншого виходу. Вони ж ЖІНКИ…

Мами бояться?

Так – мами бояться. За себе. За рідних. Але найбільше за того, хто ще сам за себе не вміє вчасно злякатися.

Мами мріють?

Так – мами мріють. Про глобальне і примітивне. Про душ і сон. Про імунітет і гарну погоду. Про мир, взаєморозуміння і долар по 8 грн.

Мами ображаються?

Так – мами ображаються. За спроби зламати їх материнство,  принципи, самооцінку. За вторгнення в особисте.

Мами сумніваються?

Так – мами сумніваються. У собі, у вихователях, у лікарях, інших мамах і тьоті, яка продає домашнє  молоко.  Найменше мами сумніваються у своїх дітях. Але часом їх недооцінюють.

Мами впадають у відчай?

Так – мами впадають у відчай. Коли хворіють діти. Коли життя відмотується в точку невозврата і потрібно жити заново, бо «як колись» уже не вийде.

Мами розчаровуються?

Так – мами розчаровуються. Коли потребуючи очей – бачать спини. Коли шукаючи однодумців – знаходять моралізаторів. Коли відкриваючись новому, заковтують чийсь надлишок старих травм.

Мами тікають?

Так – мами тікають. У кожного – свій сховок. І хтось тікає у віртуальність. Тут бібліотека, клуб за інтересами, палата № 5, церква, відпустка, смєхопанорама і номер люкс у Ritz.

Тут – потенціал чистилища і небезпека електрошоку.

Бо тут звучить те, що було кимось недосказане у реальному світі.

Не буває універсальних текстів. Не буває універсальних слів. Але слова є. І тексти є. І кожен з них – про себе. Завжди. Всі все говорять про себе. І чують – теж про себе. Це – закон комунікації, мабуть.

Словом, мами – звичайні ЛЮДИ. Просто це люди зі зміщеним центром тяжіння: є місце у мамській душі – де опірність дещо зменшена. І цілитись туди – це якось неспортивно…

Це все до того, що шапки, ГВ, вакцинація, садок, школа — це речі суто індивідуальні.  ККД кожного окремого  «нєсогласія»  близький до нуля. Носити чи не носити, робити чи не робити — це вибір МАМИ.

А у небайдужості (звісно, якщо моралізатори керуються саме нею) є безліч значно продуктивніших застосувань і значно адекватніших втілень.

У мене все.

comments powered by HyperComments