Після першої відпустки у статусі мами з півторарічною донькою, мене питають, чи не важко відпочивати з дитиною, чи є час повалятись на пляжі або почитати. Напевне, що є, але його меньше з дитиною в районі 2-3 років.

Загалом є багато міфів, корисних порад, які я чесно не читала перед відпусткою, хоча, будучи вагітною, трішки було страшно, чи вийде відпочити, що відпустка нагадуватиме відпустку, а не важку працю з елементами бігу за дитиною на пляжі в 40 градусну спеку. Зрештою, з дітьми відпочивати не важко, ну не дуже :) хто до чого звик… але точно інакше, не так, як за юності, закоханою парою без дітей, або просто самому.

Про деякі спостереження я тут напишу. Якщо ви ніколи не подорожували з малюком від 1 до 3 років, то цей досвід прокачає вас у таких модних сьогодні сейлівських навичках на практиці, за які багато хто платить гроші і ходить на тренінгу, про які так багато написано і продано зараз книжок: «як  боротись із запереченнями», «домовитись можна про все», «як мати справу із складними клієнтами (які не хочуть їсти вашу кашу)», «презентація переваг», «як виявити реальні потреби клієнта», стресостійкість та багато інших корисних порад.

Вам здаватимуться резонними речі, які ви б думали ніколи не використовуватиме на практиці і вони вам не подобаються.

Наприклад, вам може сподобатись відпочинок all-inclusive, принаймні тепер він виглядатиме у ваших очах резонним, а не як раніше – матраснічеством «для тих, кому за…»

Ви раніше думали, що не будете підсаджувати дитину на планшет\телефон і мультики, але тепер це матиме сенс у черзі в аеропорті, в літаку, і просто в ті моменти, коли хочеться собі викроїти хвилинку і переключити увагу дитини.

У відпустці нормальні правила не працюють. Принаймні тому, що обставини інші, і багато з них не передбачити. Та й хто взагалі придумав правила? Дітям не можна сік? Спокійно – головне, щоб не було дегідратації і алергії. Дитині не можна солодкого? Ви думали, що ніколи не підкуплятимете дитину печивом? Ага. Головне, налаштуйтесь позитивно, візьміть торбу з дрібними іграшками, печивом (чи що любить ваша дитина погризти), пиття, перевірте важливі для вас речі (про них далі) і вперед.

летний_отдых

З власного невеликого досвіду, все таки є список важливих речей, які варто перевірити чи зробити перед тим, як ви подорожуватимете, особливо за кордоном, з дитиною. Спробую їх окреслити:

  1. Документи – перевірте наявність основних документів на кожного члена родини, на дитину, візьміть свідоцтво про народження, особливо якщо чоловік і дружина на різних прізвищах. Відскануйте і закиньте документи собі на електронну пошту. Повірте, те, що з вашим паспортом ніколи нічого не ставалось – тепер не так – дитина може його просто згризти, відірвати фото, або банально закинути в унітаз. Діти дуже винахідливі. Майте копії. Вам ще вертатись додому, можливо через кордон.
  2. Завжди і всюди беріть з собою перекуси. Інколи дитина не хоче їсти тоді, коли їсте ви, але тоді коли вона стане справді голодною, а ви не будете в точці призначення – ви будете озброєні. Принаймні ви матимете час добратись до місця харчування, без ниття або істерик. :)
  3. Запасіться медикаментами, які ви використовуєте. Можете навіть зателефонувати своєму педіатрові, хай порадить список, що брати з собою в ту чи іншу країну. При чому краще брати медикаменти у свічках, краплях чи у жувальній формі. Хоча ми майже не користуємось ліками, все ж таки це справа звички та комфорту кожної окремо взятої сім’і. Майте ті медичні засоби, які ви використовуєте. І не забудьте про лейкопластир. Багато бактерицидного лейкопластира – можна кольорового, і з малюнками зайців, котиків, літачків. Діти такі люблять і не здиратимуть в разі потреби одразу ж з місць уражень.
  4. Зробіть список лікарів чи лікарень з телефонами і адресами в тому місці, куди ви їдете.
  5. Спакуйте одяг по місцевості та сезону. Не беріть нове взуття. Візьміть дитині купальник чи аквапамперс – навіть, якщо ви не збирались плавати. Обов’язково візьміть щось переодіти дитині в літак – банально, він чи вона може пролити на себе весь компот чи водичку, і можна буде змінити мокрий одяг. Ми ще берем палантин-хустку, якою можна накрити дитину, якщо в дорозі буде холодно.
  6. Якщо це переліт, то краще не сідайте в літак завчасно. Вашій дитині і так буде важко всидіти спокійно весь час перельоту, тож не збільшуйте його на час очікування, поки всі загрузяться в літак.
  7. Сонцезахисний крем. Хороша і корисна опція. Хоча ми замість нього використовуємо кокосове масло. Добре і для загару і від опіків.
  8. Візьміть дрібні іграшки, планшет, завантажте мультики чи ігри для дітей, і не забудьте його зарядити перед вильотом. Я чомусь часто забуваю його зарядити. Тому краще запишу.
  9. Переконайтесь, що ваш готель чи місцина, куди ви їдете — family-friendly. Бували прикрі випадки, коли сім’я долала відстань у сотні, а то і тисячі кілометрів, а готель мав специфічну концепцію і не приймав пари з дітьми. Чесно, мені сподобалась опція, коли готель надає не тільки розваги для дітей, але є і повноцінне дитяче харчування, тобі видадуть все для дитини, включаючи візок, ліжечко, горщик, слюнявчики, пеленки, підігрівачі для пляшечок, радіо няню тощо.
  10. І, головне, знижуйте свої очікування. Очікуйте меншого, сподівайтесь на більше. Це реальне життя – можуть статись затримки рейсів, ваші плани можуть зовсім не так як би вам хотілось, просто будьте готові. Якщо ви очікуватимете гіршого, все решта вам здаватиметься приємним бонусом.
comments powered by HyperComments